Uwielbiam gadanie o niczym. To jedyna rzecz, o której coś mogę powiedzieć.

niedziela, 18 września 2011

Ludzie to zawsze dzieci swoich matek. Bez matki nie ma poety, nie ma bohatera.


23 września są urodziny mojej mamy:)
Uważam, że moja mama jest wyjątkowym egzemplarzem mamy, babci, teściowej, znajomej, synowej, pracownika, przyjaciółki i wszystkiego innego za co tylko się zabierze, a do tego moja przyjaciółka wyraziła ostatnio zdziwienie, że tak mało jest tu o mojej mamie. Bo mama zasługuje na post całkowicie jej poświęcony.

Mama urodziła się, kiedy jej rodzice dobiegali już pięćdziesiątki, jako ostatnia z szóstki rodzeństwa.(dlatego jestem ciocią dla ludzi starszych ode mnie) Myślę, że była częścią Wielkiego Planu, który gdzieś tam został wymyślony.

Dlaczego?

1. Mama pomaga naprawdę. Mama pomaga wszystkim dookoła, jest w stanie tłuc się autobusami, z mnóstwem siatek i siateczek aby zadbać o chorą siostrę, umyć okna teściowej, zrobić zakupy prawie już niechodzącej przyjaciółce, zadbać o groby rodziców, wujków, ciotek, pojechać z kimś do lekarza itd.itp.

2. Mama ma zawsze dla wszystkich dobre słowa. Moja osobista przyjaciółka uwielbia ją spotykać, bo po każdym takim spotkaniu czuje się piękniejsza, mądrzejsza i wyjątkowa. Dlatego też lista osób, które pragną zaprzyjaźnić się z moja mamą i móc wpadać do niej na własnoręcznie upieczoną pizzę czy szarlotkę i grzać się w jej cieple jest bardzo długa i wciąż się powiększa.

3. Moja mama jest balsamem. Ostatnio spędziła trzy dni w szpitalu. Kiedy odbieraliśmy ją w dobrym stanie już po wszystkim, panie, które razem z nią leżały zalewały się gorącymi łzami, z żałości, że ją tracą. NAPRAWDĘ. Miałam nawet wrażenie, że miały do mnie pretensje, że nie zostawiłam jej tam na zawsze. Dowiedziałam się, że "moja mama jest wyjątkowa, cudowna, wspaniała itd." ale właściwie już to wiedziałam.

4. Mama sprawia, że ludzie chcą jej pomagać. Wystarczyło, że w bibliotece napomknęła, że marzy żeby przeczytać bardzo chodliwą książkę X, a trzy tygodnie później książka czekała na nią na półce. Wierzcie mi, w dużej bibliotece, w której człowiek czuje się zupełnie anonimowy to jednak nie lada wyczyn.

ale

Nikt na świecie nie denerwuje mnie tak jak MOJA MAMA! I z nikim oprócz mojej mamy nie zdarza mi się kłócić.

Najbardziej wścieka mnie to, że w bibliotece podchodzi do półki gdzie prężą się długowłosi herosi i gną biuściaste, niebieskookie dziewoje i jedna ręką kosi z niej 10 pozycji, które połyka w ciągu tygodnia wołając o więcej. I zupełnie nie wzruszają jej moje jęki, prośby i szlochy.

Na drugim miejscu jest rzucanie się na kierownicę i nerwowe pytania lub okrzyki "Kto tu ma pierwszeństwo", "Uważaj","Kot!!!""Pies","Gołąb", "Pan Kowalski!!!"

I to, że jest kompletnie pozbawiona dobroczynnego genu feminizmu. Za każdym razem próbuję jej wygryźć małą dziurkę i dokonać szybkiej transfuzji ale niestety, jest całkowicie odporna.


Wszystkiego najlepszego Mamiś!
Zaraz jedziemy do Ciebie na obiad!

A na zdjęciu - ja i Mama:)I jak tak sobie patrzę, to dochodzę do wniosku, że niewiele się zmieniłam. Podobnie się uśmiecham i teraz:))

21 komentarzy:

 1. Gorące życzenia i pozdrowienia dla Twojej Mamy :) Mam bardzo podobne zdjęcie z moją mamą :) Taka pewnie w tamtych czasach była moda. I cóż za optymizm ogromny maluje się na Twojej twarzyczce, gdy tak zamaszystym krokiem kroczysz w życie u boku mamusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozdrowienia dla mamy:) Chyba większość z nas podobnie postrzega swoją:) Kocha bezwarunkowo, ale nie brak i kłótni - ot, takie życie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O jak miło, jak mi się ciepło zrobiło na duszyczce :)
  Serdeczne życzenia.
  P.S. uwielbiam szarlotkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałą masz mamę:)Miłego obiadku Wam życzę i dla mamy dużo zdrowia:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie sa mamy:)) Najlepsze, najwspanialsze, ale tez najbardziej wnerwiajace:)))
  Najlepszego dla Twojej Mamy!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny post, mądry i po prostu wzruszający. Moc uścisków i dla Ciebie i dla MAMUSI!!!!

  Poza tym tak cichutko dodam: podejrzewam, że człowiek bez wad, nie jest człowiekiem. Więc ludzkość mamy jest tym bardziej piękna :)) tak jak i Wasze zdjęcie !

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe zdjęcie, wspaniały wpis, wspaniała... Mama! Takiego balsamu nawet w najdroższej drogerii się nie zakuzpi! Myślę, że nasze Mamy należą do tego samego klubu Super Mam :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozdrowienia dla SURER Mamy i SUPER córki... moja Mama patrzy na mnie z góry, ale tu na ziemi też też należala do klanu SUPER.... dzięki że mi ją przypomniałaś.

  OdpowiedzUsuń
 9. Marzę, by mojej mamie postawić drewniany dom na wsi. Bardzo bym chciała, więc myślę o tym uporczywie.
  Chce, żeby było mnie stać na taka wdzięczność.

  Wszystkiego dobrego Twojej mamie:)

  OdpowiedzUsuń
 10. każda mama dla swojego dziecka to Skarb przez duże S :) wszystkiego najlepszezgo dla Mamy :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Podzękuj w moim imieniu mamie, że jesteś:)
  I pożycz jej 100lat. I szczęścia. A najwięcej zdrowia:)
  PeeS. Mój mąż też ma w tym dniu urodziny:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Już lubię Twoją mamę . Musi być wyjątkowa , bo i wyjątkową córkę wychowała ;))) 100 lat dla mamy i dużo zdrowia ;)))) Swoją drogą to pomyślałam sobie , że nasze mamy to może rodzina ;))))

  OdpowiedzUsuń
 13. W imieniu Mamsi, dziękuję za życzenia. A obiad był wyśmienity:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nasze mamy są dość podobne, jeśli chodzi o pomaganie innym i przeszkadzanie nam w trakcie, kiedy prowadzimy samochód :)
  Pozdrowienia i spóźnione nieco życzenia dla Mamy!

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam takie zdjęcia!
  Najlepsze życzenia dla Twojej mamy z okazji urodzin!
  Pięknie ją opisałaś,i czułam jakbym czytała o własnej mamie,też jest takim dobrym człowiekiem,każdemu by pomogła a o sobie myśli zawsze na samym końcu.
  A co do kłótni,to przecież kłócimy się tylko z tymi których kochamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jeszczem nie spóźniona! ;-)
  Naj, najlepsze życzenia dla Twojej Rodzicielki, niech żyje 100 lat i dłużej w zdrowiu i szczęściu i niech będzie Balsamem ;-))
  Zdjęcie cudowne!
  Ściskam czule!

  OdpowiedzUsuń
 17. Myślę, że Twoja mama jest bardzo szczęśliwa mając taką córkę, która potrafi tak pięknie o niej pisać. Wiele w tych słowach miłości, dumy i zachwytu. Dbajcie o siebie. Zdrowia dla całej Waszej rodziny i przyjaciół, co by mama nie kursowała po leki a na herbatkę i ploteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Szczerze zazdroszczę Ci takiej wersji Mamy... :) Oby żyła jak najdłużej :)

  Miłego dnia dla WAs :)

  OdpowiedzUsuń